Co o sobě na seznamce říci a co si nechat pro sebe

Všichni máme rádi tajemství, ale také nikdo nechceme „kupovat zajíce v pytli“. Při seznamování je dobré být sám sebou, protože jen takto zaujmete pro sebe toho pravého partnera, nebo naopak nezaujmete toho nepravého, což je dobře.

Pravda a upřímnost, ale jste na seznamce

Co tedy o sobě říct hned a s čím vyčkat? Určitě nic nezkazíte tím, když o sobě poskytnete obecné informace, které si o vás na základě vašeho jména, či fotografie stejně každý vygooglí. To znamená věk, stav, počet dětí, zaměstnání, popřípadě záliby, které stejně brzy vyplavou na povrch (a o něčem si přece povídat musíte). Ale i tak – osobní informace mají opravdu čas, takže křestní jméno, věk a případně foto, nebo nějaký popis stačí. Vhodné je také vyplnit pravdivě odkud jste – je to užitečné pro druhé i pro vás, takže pokud jste třeba z Prahy a okolí, určitě to uveďte pravdivě.
Asi snažit se někomu namluvit, že jste abstinent, co miluje všechny sporty na světě a přitom mít na sociálních sítích jen fotky s lahváčem se s tím, co o sobě uvádíte, tak příliš neslučuje. Takže opravdu je lepší nelhat. Nebo jinak – prostě vsaďte na pravdu a upřímnost a to ne kvůli Facebooku, který vše prozradí, ale proto, že přece chcete již od začátku budovat pevný vztah.

Pravda a upřímnost, ale jste na seznamce
Pravda a upřímnost, ale jste na seznamce

Lidé se rádi chlubí, i na seznamce. Vy to nedělejte!

Co ale například zmínit nemusíte je, že vlastníte dvougenerační dům a chatu na Lipně, nebo naopak nevlastníte nic a bydlíte v podnájmu, protože to je přece věc, o kterou v první řadě nejde. Samozřejmě se hezky vyjímá u vaší fotky popisek „finančně dobře zajištěn(á)“, ale není lepší si nechat také nějaké tajemství zvláště v případě, že jste opravdu za vodou?

Určitě bych o sobě také hned nevyklopil(a), že v noci hrozně chrápu, skřípu zubama a nebo že jsem hrozný bordelář-ka… protože to všechno jsou věci, se kterými se asi člověk hned nechlubí a nejde ani o to, jestli to je pravda, ale o určitý osobní projev. I ředitelky a úspěšní manažeři hrozně chrápou, ale přece se tím nebudu chlubit. Stejně jako to, s kolika lidmi jsme chodili, nebo sdíleli postel či sprchu, protože tahle informace nikdy nikomu neprospěla a opravdu to nemá žádnou hlubší váhu. Naopak to může již do počátků vnášet zbytečné pochybnosti a stíny.

Úplně nejjednodušší a nejpřínosnější je být sám sebou. Ono ne nadarmo se říká, že vrána k vráně sedá a to platí nejen v negativním slova smyslu, ale i v tom pozitivním. A pokud se budete přetvařovat a nebudete sami sebou, určitě k sobě tu pravou vránu, vrabčáka, nebo ledňáčka prostě nenajdete a váš způsob seznamování bude úplná ztráta času!

Ale co vám budeme radit, jak na to, my věříme, že si určitě poradíte a máte se seznamováním dost zkušeností.

Být sami sebou při seznamování vede k úspěchu
Být sami sebou při seznamování vede k úspěchu