Osudová seznamka? Štěstí čeká na Lidé, Štěstí, Rande, Známost a dalších

Hledáte svůj šťastný osud na seznamce? Určitě je to dobrá cesta ke štěstí, ale je potřeba dodržovat určitá pravidla a postupovat opatrně. Podíváme se, které seznamky má smysl otevřít a vyzkoušet a nakousneme také typy lidí, kteří se na seznamkách objevují.

Seznamek je v ČR opravdu hodně

Vzhledem k tomu, že ČR má něco přes deset míčů lidí, což není mnoho, je na českém internetu opravdu velké množství seznamek a lidí, kteří se na nich pohybují. Jsou to opravdu desítky seznamovacích webových aplikací a to ještě nemluvíme o seznamkách, které jsou spíše doplňkem různých komunitních portálů, jako třeba jen pro dospělé, hobby a jiných.

Lidé, Štěstí, Rande, Známost a další. Doporučujeme…

Seznamka Lidé
Seznamka Lidé

Lidé – více zábavy, než seznamování

Seznamka Lidé fungovala vcelku zajímavě, dokud nepřišlo její zásadní předělání, které nyní spíše vyhovuje mladší generaci a je to spíš opravdu mix profilů, nebo taková galerie lidí s fotkami. Najednou zjistíte po chvíli procházení, že se spíš jen koukáte na pěkné holky a kluky, než že byste měli chuť a potřebu se tady seznamovat. Většina profilů nemá žádný popisek a pokud ano, tak ve stylu dvou slov – „hledám vztah“. Ať jsme zkoušeli jak jsme zkoušeli, není to typická seznamka podle nás.

Osudová seznamka Štěstí
Osudová seznamka Štěstí

Štěstí – spousta uživatelů, příjemná seznamka

Seznamka Štěstí se asi nejvíce blíží vhodné platformě pro seznamování. Jsou zde prostě lidé, kteří mají často velice dobře vyplněný profil, včetně fotografií a navíc mají vyplněný základní popisek/inzerát, kde kolikrát jednou i více větami napoví, co hledají. Co je podle nás trochu zbytečné, tak strašně moc možností pro filtrování, rozvětvenost celého webu a někdy trochu divné chování, kdy například přihlašovací formulář neslouží pro přihlášení, ale když do něj „kliknete“, teprve potom se načte funkční přihlášení. Co se ale týká lidí na této seznamce a celkově prostředí, patří štěstí k tomu nejlepšímu.

Seznamka Rande
Seznamka Rande

Rande – klasická seznamka, hodně uživatelů

Seznamka Rande je celkem typická seznamka, na které je hodně lidí, její prostředí je příjemné a jednoduché. Máte zde velké množství uživatelských profilů s možností snadného vyhledávání. Vše funguje tak nějak „seznamkovitě“, to znamená, že zde nejsou žádné extra výstřelky a nelogické přešlapy a seznamování zde je jednoduché. Celkově se hodně podobá seznamce Štěstí a rozhodně doporučujeme vyzkoušet i tyto stránky.

Seznamka Známost
Seznamka Známost

Známost – old school seznamka, dá se použít

Seznámka Známost je prostě a jednoduše seznamka, která také plní svůj účel, je jednoduchá, i když design by mohl být o něco lepší kvůli tomu, že text i veškeré webové prvky jsou na obrazovce s vyšším rozlišením opravdu malé, takže například seznamování pro seniory zde může být o něco méně příjemné. Jinak není moc co vytknout a ani extra chválit. Prostě i tato seznamka plní svůj účel a je to jako u všeho otázkou zvyku.

Seznamování na tinderu
Seznamování na tinderu

Facebook, Tinder a další platformy

Sociální sítě a vyloženě mobilní aplikace mají k seznamování lidí trochu jiný přístup, který má svá specifika, výhody i nevýhody. Pokud vás celkově baví sociální sítě a mobilní platformy, pak pro vás má například facebook, nebo aplikace tinder smysl a seznamování zde vás bude bavit. Kdo ale raději vyplní svůj profil bez zásahu do soukromí a vsadí na klasické online stránky, určitě využije například jednu ze seznamek uvedených výše.

Pokud máte vy osobně nějaké pozitivní, negativní, ale klidně i neutrální zkušenosti s nějakou seznamkou, určitě nám dejte vědět a podělte se s ostatními.

Seznamování na facebooku nebo tinderu
Seznamování na facebooku nebo tinderu

Lidé, kteří se na seznamkách pohybují

Typy lidí na seznamce
Typy lidí na seznamce

Každé místo, které je stvořeno ke koncentraci lidí, má nějakou skladbu těchto lidí a v ideálním případě převažují takové typy, pro které bylo toto místo určeno. Na seznamce by tedy měli být hlavně lidé, kteří se chtějí solidně seznámit, ať už má být jejich vztah vážný, přátelský, nezávazný, flirt a nebo jen jednorázový úlet.

Lovec / lovkyně

V podstatě se jedná o toho správného uživatele seznamky. Zaregistruje se, vyplní tak nějak svůj profil a v kombinaci s aktivním procházením ostatní profilů se snaží o seznámení. Je jedno, jaký vztah hledá – je tady prostě za účelem seznámení a podle toho se i chová. Takové uživatele si určitě přeje každá online seznamka.

Kolemjdoucí

Nejedná se o lovce a lovkyni, protože většinou je kolemjdoucí nějakým způsobem zadaný a většinou se porozhlíží, sem tam s někým vymění nějaký vzkaz, nebo email a někteří z nich najdou třeba skvělé kamarády a přátele. Kolemjdoucí je často zajímavý člověk, ale jeho prioritou často není vážné seznámení, ale spíš nějaká náhoda, nebo případné zpestření.

Závislák

Závisláci jsou celkem neškodným typem uživatelů, kteří se dlouhodobě snaží navázat nějaký vztah, většinou přátelský a to i přesto, že jsou již v manželství, nebo v nějakém vztahu. Jejich profil bývá obvykle jen o něco méně starší, než je samotná seznamka. Tito uživatelé závisláci navíc nejsou většinou jen na jedné seznamce, ale pokud vyzkoušíte sami víc seznamek, objevíte je dřív nebo později a to dokonce pod stejnou přezdívkou.

Úchylák

Asi není moc co představovat. Úchylákům jde většinou jen o vaše fotky, pochopitelně intimní a tak podobně. Mimo to od nich většinou nelze očekávat rande naživo, protože jejich doménou je prostě online svět. Úchyláka většinou velice rychle odhalíte, protože jim jde opravdu jen o to jedno. Vždy ale dávejte pozor, protože úchylák může být i mezi výše uvedenými typy lidí.

Podvodník

Jde mu jen o jedno – obohatit se na váš účet. Mezi podvodníky je stále víc žen, které mnohem lépe zapůsobí na muže díky své kráse a vnadům. Nikdy na seznamce a obecně online, včetně emailů, nevěřte smutným až srdcervoucím příběhům, ve kterých je podvodník v roli toho, komu ublížil celý svět a chce po vás jakoukoliv finanční pomoc. Umí hrát velice dobré divadlo, omotají si vás citově kolem prstu a v horším případě vás mohou přitlačit ke zdi, pokud už jim pošlete třeba nějaké osobní informace, nebo fotky. Pokud by to došlo dál, neváhejte se obrátit na PČR.

Smeták

Jeho cíle jsou na internetu a na seznamce různé. Chvíli se baví, užívá si balení a navazování kontaktů, podle okolností a příležitostí ale mění svůj záměr. Často v sobě ukrývá mix úchyláka a podvodníka v jednom, navíc má výdrž a pokud se mu nedaří, může být agresivní a obtěžující. Je to prostě takový online odpad, na který si musíte dát pozor a v případě nutnosti jednat včas a bez kompromisů.

Osudové štěstí našla třeba Monika 37, ale…

Ať už jste mladší generace uživatelů, nebo se na internetu pohybujete třeba od roku 2000, všichni máme šanci najít na seznamce osudové štěstí. Ono totiž vůbec nezáleží na tom, jaký způsob seznamování zvolíte, jakou seznamku, sociální síť, nebo mobilní aplikaci. Rozhodující je vždy vaše snaha a přístup v kombinaci s určitou prozíravostí a opatrností. Postupně se pokusíme přidávat články se zkušenostmi jednotlivých uživatelů.

Pro začátek si můžete přečíst například krátký příběh paní Moniky, která zveřejnila svou zkušenost na osudové seznamce.

Osudové štěstí našla třeba Monika 37
Osudové štěstí našla třeba Monika 37

A co seznamování na Facebooku?

Seznamování na facebooku má svá specifika, výhody, ale i nevýhody. Více jsme o seznamování na facebooku napsali v článku Jak se seznamovat na facebooku a na co si dát pozor. Je to jedna z možností jak narazit na osudové štěstí a to klidně i na celý život, tak jak se to podařilo už před pár lety jednomu mému kamarádovi.

Buďte na seznamce aktivní, hraví, ale přirození

Ať už si vyberete pro své seznamování jakoukoliv seznamku a celkově způsob – online nebo offline tam venku, vždy buďte hlavně opatrní, abyste předešli zbytečným zklamáním. Mimo to však buďte aktivní, věnujte tomu trochu času, úsilí a buďte především sami sebou, protože pokud chcete najít a začít opravdu zdravý vztah – ať už vážný, nezávazný, přátelský, flirt, nebo úlet, vždy to bude o tom, jací jste vy i protějšek ve skutečnosti. Tak hodně štěstí v seznamování!

Buďte na seznamce aktivní, hraví, ale přirození
Buďte na seznamce aktivní, hraví, ale přirození